Lasītprasmes traucējumi

×

Kļūdas ziņojums

 • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context has a deprecated constructor require_once() (rinda 113 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
 • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_required has a deprecated constructor require_once() (rinda 113 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
 • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_optional has a deprecated constructor require_once() (rinda 113 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
 • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor require_once() (rinda 113 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
 • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor require_once() (rinda 3186 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/includes/bootstrap.inc).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters drupal_get_feeds() (rinda 394 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/includes/common.inc).
 • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2394 no /var/www/vhosts/fcgroup.lv/ALIRANA/includes/menu.inc).

Lasītprasmes apguves traucējumi 

Lasītprasmes apguves traucējumu  agrīnās pazīmes
 1. Fonoloģisko spēju nepietiekama attīstība. (nespēja manipulēt ar fonēmām vārdos)
 2. Īslaicīgās atmiņas grūtības. (ietverot skaitļu, vārdu, teikumu atcerēšanos, kā arī var būt grūtības sekot norādījumiem, atkārtot un atcerēties daudzzilbju vārdus) 
 3. Nespēja korekti atkārtot nevārdus. (blir, plakt, kolic, skedū, cipelcaks, ķertķērājs u.c)
 4. Lēns priekšmetu, objektu nosaukšanas ātrums. (ietverot priekšmetus, objektus, burtus un skaitļus) 
 5. Iespējams runas plūsmas palēninājums. 
 
Pirmsskolas un sākumskolas posmā par iespējamu attīstības disleksiju (lasīt apguves grūtibām) liecina tas, ka bērnam ir grūtības: atšķirt labo no kreisā, augšu no apakšas, atrast vārdu ar atskaņām, iegaumēt mutiski izrunātus vārdus, iztaktēt vārda vai mūzikas ritmu, sadalīt dzirdētos vārdus daļās , diferencēt skaņas, iemācīties alfabētu, nedēļas dienas, krāsas, formas, skaitļus, iemācīties runāt, izrunāt garākus vārdus, iemācīties lasīt vai uzrakstīt savu vārdu, iemācīties saistību starp burtiem un skaņām, iemācīties lasīt vienkāršus vārdus, pareizi lietot jeb atšķirt līdzīgas skaņas (piemēram, b un p), izlasīt vārdā burtus pareizā secībā.
 
Disleksiju parasti diagnosticē sākumskolā. Dažos gadījumos disleksija neizpaužas līdz brīdim, kad bērns kļūst vecāks un sāk mācīties gramatiku, sintaksi un lasīt garākus un sarežģītākus tekstus. Daudziem bērniem disleksija netiek atbilstoši diagnosticēta vairāku gadu garumā. Tas rada nopietnas lasīšanas problēmas un ir cēlonis zemam pašvērtējumam. Šī iemesla dēļ ir svarīgi disleksijas simptomus noteikt pēc iespējas ātrāk. 
 
Arī vizuālās grūtības var liecināt par disleksiju, piemēram, grūtības atšķirt priekšmetus pēc lieluma un formas, grūtības sasiet, atpogāt, sīkās motorikas grūtības, grūtības kopēt, apvilkt, grūtības lietot galda piederumus, šķēres, aizsiet kurpju šņores. Arī lielās motorikas traucējumi, kā līdzsvara traucējumi kustību laikā, grūtības ķerot un metot, koordinācijas traucējumi un neveiklība var būt kā priekšvēstnesis disleksijai.